SWPP Richard P. Walton Semineri İstanbul / SWPP Seminar with Richard P. Walton in İstanbul

Herkese merhabalar,

Hi everyone,

Biraz geç olsa da sonunda bu yazıyı yazabildiğim için çok mutluyum.

I’m so glad that I’m writing this article although it is little bit late.

Geçen ay SWPP avrupa turu kapsamında ülkemize gelen Richard P.Walton boğazda tekne turu eliğinde muhteşem bir seminer verdi.

Last month Richard P.Walton has come to Turkey and gave a seminar on the Boat at Bosphorus, as a part of the European tour of SWPP.

Bir gün önce akşam saatlerinde ilk grup misafirlerim SWPP başkanı Phil Jones ve eşi SWPP genel sekreteri Juliet Jones İstanbul’a geldi. Otelin resepsiyonunda kısa bir muhabbetin ardında çok yakın bir arkadaşımın teyzesine ait ve İstanbul’un en güzel teras manzaralarından birine sahip “5.Kat Restaurant”a doğru yürümeye başladık. Harika bir akşam yemeği ve muazzam bir manzaraya karşı Phil’in içtiği sigaraların ardından Richard ve modelimiz Celine’i karşılamak üzere otele geri döndük. Grubun ilk İstanbul deneyiminin sıradaki durağı, İstiklal Caddesi’nde kısa bir yürüyüş olacaktı. Ardından fazla yorulmadan otele dönüp, büyük gün için uyku moduna geçtik.

First the Chief Executive of SWPP Phil Jones and his wife and the Managing Director of SWPP Juliet Jones arrived to İstanbul. After a short conversation at the hotel lobby ve moved to a restaurant “5th Floor” which belongs to one of my best friends aunt and has a magnificent view of bosphorus from the terrace of the restaurant. Than ve came back to welcome Richard and Celine at the Hotel. After a short walk in the “İstiklal Street” the most famous street of İstanbul, we returned to the hotel for the next day.

Güne sabahın erken saatinde Mısır Çarşısı önünde buluşarak başlandı. Hemen ardından saat 10 sularında teknemize geçip seminerin startını verdik. Yepyeni teknemiz TURYOL-3 ve sevgili mürettebat gün boyunca harika bir misafirperverlik göstererek tüm konuklarımızın rahatı için her şeyi yaptılar. Buradan kendilerine tekrar teşekkür ederim.

Next day started on the entrance of “Spice Bazaar”. After all guests are arrived we moved to our boat for the start of the seminar and the bosphorus tour at the same time. Our boat crew were very hostile whole day, I wanna thank them a lot.

Anadolu Kavağı’na doğru bütün boğazı yaklaşık 2 saatte gezerek seminerin ilk kısmını tamamladıktan sonra sıra öğle yemeğine geldi. Eşsiz manzaranın karşısında tadılan yemekler ve edilen sohbetlerin ardından restaurantın hemen arka tarafında bulunan cenevizlilerden kalma Yoros Kalesi’ne çıktık. Richard burada çekim teknikleri, flaş kullanımı ve sıradışı etkili fotoğraflar çekmek için neler yaptıklarından bahsetti. Bu arada tüm güzelliğiyle bizlere poz veren modelimiz Celine Mailland’a da soğuk havaya aldırmadan bizlere verdiği pozlar için ayrıca teşekkürler. Tüm grup onunla birlikte çekim yaparak kaledeki zamanımızı doldurduk ve tekneye doğru harekete geçtik.

Through the way to “Anadolu Kavağı” Richard completed the first part of the seminar on the Boat in 2 hours. Lunch time! We ate our lunch in a restaurant, has a magnificent view of the bosphorus. After the lunch we climbed to the Yoros Castle for the shooting session of the seminar. Richard gave here some information about the flash techniques and how to shoot photos with impact. Our model Celine Mailland gave us great poses although here is a freezing wind outside.I wanna say special “thank you” to Celine 🙂 Time passed so quick and we completed the shooting in the castle and returned back to Boat for the last part of the seminar.

Dönüş yolunda Richard bize çektiği fotoğrafları bilgisayarda işleme teknikleri ve sonuca ulaşmak için seçtiği yollardan bahsetti. Hiç bir sıkıntı çıkmadan tamamladığımız seminere katılan tüm konuklarımızın seminerden memnun kaldıklarını umarım.

For the last part Richard prepared some photoshop techniques and the path to the final image on the computer. The seminar has ended without anything bothering us and I hope all participants were okey with it.

Son olarak bu seminerin düzenlenmesinde bana her konuda destek veren Phil&Juliet Jones’a, İstanbul’dan yardımlarını esirgemeyen sevgili Mehmet Gülcan ve eşi Serap Gülcan’a, bana her konuda destek olan sevgili Ömer Aktürk’e, Türkiye’nin değişik illerinden katılan sevgili katılımcılara ve İngiltere’deki tüm SWPP çalışanlarına teşekkürlerimi borç bilirim. Sayenizde ülkemizi 2. kez yabancı bir platformda tanıtmanın fırsatını bulmuş olduk.

Lastly I wanna say “Thank You” to Phil and Juliet Jones for their support, to Mehmet ve Serap Gülcan who helped me a lot from İstanbul, to Ömer Aktürk who supported me for everything, to all participant who came to İstanbul from all around Turkey and to all SWPP Team in England.

SWPP’nin ülkemizi bir sonraki ziyareti 11 Kasım 2012’de ünlü fotoğrafçı Damian McGillicuddy eşliğinde Ankara’da gerçekleşecek. Bu seminer ile ilgili detayları takip etmek için sayfanın sağındaki “Takip et” kısmına e-postanızı yazabilirsiniz.

Next SWPP seminar in Turkey is going to do in Ankara on 11th November 2012 with magnificent well know photographer Damian McGillicuddy. In order to follow the news about the upcoming seminar please follow this blog. 

Yazımın sonunda SWPP’ye üye olan tüm katılımcıları ayrıca kutlar ve çok yakında kendilerine konu ile ilgili detaylı bilgi verileceğini müjdelerim. 😀

SWPP Richard P. Walton Semineri İstanbul / SWPP Seminar with Richard P. Walton in İstanbul” üzerine 3 yorum

  1. güzel eğitici ve öğretici bir gündü. Teşekkürler Kayhan birdahaki seminere kadar görüşmek dileği ile

  2. eğitici bilgiler için Kayhana ve richard’a sonsuz teşekkürler
    birdahaki seminerde görüşmek dileği ile

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s