SWPP Seminer İstanbul / Teknede boğaz turu eşliğinde Richard P. Walton

Mind Over Camera!

Richard P. WALTON 18 Mart’ta İstanbul Boğazı’nda fotoğrafçılarla buluşuyor! Hem de simultane tercüman aracılığı ile TÜRKÇE!*

Boğazda tekne turu eşliğinde yapılacak bu muhteşem seminer için kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. HEMEN yerinizi ayırtın.

SWPP sponsorluğunda düzenlenen, The Societies 2012 Avrupa Turu’nun Türkiye ayağında,

İngiliz fotoğrafçı Richard P. Walton (FSWPP) 18 Mart Pazar günü, teknede boğaz turu eşliğinde bir seminer verecektir.

Kurs ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Seminer Programı:

09:30 Eminönü Mısır Çarşısı girişi toplanma ve TURYOL 3 Teknesine geçiş (İstanbul Ticaret Üniversitesi arkası)

10:00 Eminönü’nden Anadolu Kavağı yönüne hareket ve boğaz gezisi eşliğinde Seminerin başlaması (Think Outside The Box-Kutunun dışında düşünmek)

12:00 Anadolu Kavağı’nda Yosun Restaurant’da yemek molası ve Kale’de Richard ve Modelimiz ile birlikte Fotoğraf çekim ve teknikleri (Yemek ücrete dahildir)

14:00 Tekneye biniş ve seminerin ikinci kısmının başlaması (Photoshop ile fotoğraf iyileştirme teknikleri)

16-17:00 Saatleri arası Eminönü Limanına dönüş ve seminerin sonu.

Teknemiz TURYOL-3 yepyeni ve bize özel ayrılmış bir teknedir.

Kapalı alan ısıtmalıdır ayrıca teknede 2 adet tuvalet ve yarısı kapalı seyir terası bulunmaktadır.

Teknede Çay ve Kahve ücretsizdir.

Seminer ücreti sadece 160TL olup ücrete teknede boğaz turu ve seminer ücreti, Anadolu Kavağı’nda öğle yemeği ve tüm çay-kahve ikramları dahildir.

Sınırlı kontenjan nedeniyle önceden bilet alma gerekliliği bulunmaktadır. Seminer bileti ödemeleri banka havalesi ve kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet satışı için:

Kayhan Durukan / Cep: 0 532 727 3649 Stüdyo: 0 312 425 6780

E-mail: info@dijitalportakal.com.tr / kayhandurukan@yahoo.com

Seminer ile ilgili Ayrıntılar:

Richard, konuşmasında fotoğrafçılığa yaklaşımı ve fotoğraf işletmesini nasıl yürüttüğü hakkında bilgi verecek.

On yıllık fotoğrafçılık geçmişinde öğrendiği en büyük şeylerden birisi, ilginç fotoğraflar yaratabilmenin anahtarının aklımızdan ve hayallerimizden doğması. “Hepimizin içerisinde bir sanatçı vardır.” diyen Richard’a göre sadece fotoğrafçı olup bizden istenilenleri yapmak yerine, o sanatçıyı bulabilmek için sürekli aramalıyız.

Richard çekimlerinde markası bilinmeyen 60 liralık bir flaş kullanarak fotoğrafa yaklaşımını ve kafasının içindeki fikirlerle tekniğinin bunu yapabilmek için nasıl örtüştüğünü gösterecek. Richard’ın vardığı gerçekçi sonuç ise flaş ile çalışarak, ona müşterisini kamera önünde daha mutlu etmesine konsantre olmasını sağlıyor. Ayrıca “Benim inancıma göre tecrübe, müsterilerim için her zaman çok önemli, eğer daha önemli olmasaydı imajlar tamamen bir anı olarak kalırdı.” diyor.

Oyunun asıl amacı size kutunun dışında düşünerek çok daha keyifle fotoğraf çekebileceğinizi göstermek ve çok daha çeşitli fotoğraflar çekip bunları satışta kullanabilmek. Richard çekimleri sırasında profe- syonel manken ile çalışarak sizlere çeşitli teknikler gösterecek, bunlar dış çekimler, flaşın kamerada ayır kullanımları, varolan ışık ve bunların beraber kullanımları. Richard, basit kitler kullanarak çok etkili fotoğraflar yaratabilmenin yollarını gösterecek.

Modeli ile beraber çalışacak Richard bize kendi fikirleri ve teknikleri hakkında bilgi verecek. Ayrıca çektiği fotoğrafların herbirinden nasıl başarılı satışlar yapabileceğini de gösterecek.

Seminer sırasında Richard’ın rehberliğinde fotoğraf çekme fırsatınızın da olacağını unutmayın ve fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayın 🙂

Neler öğreneceksiniz:

 • Kameradan bağımsız, basit ve etkili flaş kullanım yolları.
 • Kutunun dışında düşünmenin ve içinizdeki sanatçıyı keşfetmenin yolları.
 • Fotoğraflarınızı satacakmış gibi çekmek; karlı ve sürdürülebilir bir iş kurmak için tek anahtarın farklılık olduğunu öğrenmek.
 • Etki bırakacak fotoğraflar çekmek.
 • Bir fotoğraf çekiminin yapısını oluşturmak ve müşterinizden en iyisin alabilmeyi nasıl keyifli bir tecrübeye dönüştüreceğinizi öğrenmek.
 • Herhangi bir mekanın nasıl güzel gösterilebileceğini ve günlük durumların ve arka planların, değişik açılardan ve değişik lenslerle nasıl güçlü bir kompozisyona dönüştürülebildiğini öğrenmek.
 • Markanız nedir? Eşi olmayan satış noktalarınız nelerdir? Kendinizi ve markanızı keşfetmek ve işinizin en önemli kısmının fotoğraflarınız yerine “Siz” olduğunuzu öğrenmek.
 • Basit Photoshop teknikleri ile fotoğraflarınızı canlandırmak.
 • Daha fotoğraf çekmeden çıkacak fotoğrafı hayalinizde canlandırmak ve hayalinizden kameraya ve Photoshop’tan çıktıya düşünmek.
 • Riskleri öğrenip kendinize çekiyormuş gibi müsterinize de aynı şekilde çekebilmek ve müşterinizle beraber keyifli bir çekim yapmanın ne kadar önemli olduğunu görebilmek.
 • Fotoğrafçılık zihinden gelir ve hepimiz bir birey olarak düşünürüz. Bunun çektiğimiz fotoğraflara yansımasına izin vermeyi unutmayın.

Richard P. WALTON (FSWPP) Kimdir:

Richard Walton, yaklaşık 10 yıldır profesyonel olarak fotoğrafçılık sektöründe çaışmalarını sürdüren, sektöründe pek çok ödül kazanmış kalifiye bir fotoğrafçıdır. Fotoğrafçılık sertifikasını daha 17 yaşındayken almış ve bir daha asla arkasına bakmadan yoluna devam etmiştir. 2012 yılında SWPP İngiltere Düğün ve Portre Fotoğrafçıları Birliği tarafından üyeliği en üst derece olan “Fellowship” düzeyine yükseltilmiştir.

“Sanki karanlıkta yanan bir ampul gibiydi karanlık odaya ilk girmem ve aşık olmam. O günden beri fotoğraf için yaşadım ve nefes aldım. Bu iş gerçekten bir anda benim hayatım oluverdi ve böyle bir işin içinde olmaktan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. On yıl olmasına rağmen hala beni tatmin edebilen bir işim olması çok güzel.”

Richard üniversitesi bitirdikten sonra dört yıl boyunca büyük bir stüdyoda çalışma fırsatı buldu. Daha sonra aynı stüdyoda düğün,çocuk ve bebek fotoğraflarına olan sevgisi daha da gelişti. Aynı zamanlar fotoğrafçılığını geliştirecek işlerde çalışarak sayısız moda çekimlerinde ve MTV komisyonunda yer aldı.

“Fotoğrafçılık yolculuğum sırasında pek çok değişik durum hissettim ve bazı şeyleri canlı tutarak daha doğal olacağını gördüm. Bunun için Photo Graffiti’de pek çok servis vermeye başladım. Bir gün düğün fotoğrafları çekerken ertesi gün birinin üzerine sahte kan dökebiliyorum ya da bir sonraki gün bir de bakmışım bir müzik grubu çekiyorum. Eğer bir yerde fotoğraf çekebilme fırsatı varsa kameramla hemen orada oluyorum ve orada olmaktan her zaman mutluluk duyuyorum.

Serbest bir fotoğrafçı olarak başarılı bir stüdyo açıp, işletmesi Richard’ın meraklı hayatı için doğal bir hareketti. Richard’ın işlerindeki kaliteyi anlatmak aslında, onun kutunun dışında düşünebilme yeteneğini görebilmektir. “Fotoğraf benim hayata farklı bir açıdan bakmamı sağlıyor, sanırım geçmişte yaptığım ufak şeylere şu an çok minnettarım.”

Richard fotoğrafçılık ile ilgili anılarını ve düşüncelerini her fırsatta paylaşmaktan mutluluk duymaktadır. “Basit ekipmanlar kullanıyorum, bunun hayatımı daha da kolaylaştırıp bana daha yaratıcı şeyleri düşünebilmem için bir fırsat sunduğuna inanıyorum.”

SWPP Seminer İstanbul / Teknede boğaz turu eşliğinde Richard P. Walton” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s