Londra Günlükleri 3.Gün

Herkese tekrar selamlar,

Londra SWPP Fotoğrafçılık Konferansında neler oluyor diye sorarsanız, “benim için dünden pek de farklı sayılmazdı” derim. Bugün sıkıcı kursların büyük bölümü bitti,yarın muhtemelen bir kaç çekim olacak fakat asıl çekimler cuma günü sabah 9dan akşam 9a kadar aralıksız sürecek.

Bu sabahtan başlayalım ve bilin bakalım sabah seminere yine geç mi kaldım ne! Ama olay şööle: oteldeki kahvaltıyı kaçırmanın rahatlığıyla aşağıya indim ve kahve içmeye niyetlendiğim sırada mutfaktaki kadın önce kahvaltıya geç kaldığımı söyledi, sonra da bana zorla kahvaltı hazırladı 😀 Bir de baktım, yine geç kalmışım 🙂

Neyse, bugün de birbirinden değerli 6 kişi, iş geliştirme üzerine seminerler verdi. Öğle yemeğini otelin bahçesinde bir bankta yemek yerine nehri bulup, değişik bir manzara eşliğinde yemek istedim fakat meraklı tarafım sayesinde kimseye sormadan, abuk subuk yerlerden geçip, içgüdülerimle (ve biraz da balla) nehiri buldum. Aslında koşucuları takip etsem kolaylıkla bulur muşum ama bunu dönüş yolunda farkettim tabee. Sandviç+meyve suyu+mars+cebimde bulduğum yıllanmış bir paket davidoff…Paketin üzerinde ölürsünüz falan yazmıyor düşünün o kadar eski 😀

Buraya geldiğimden beri yediğim ilk tatlı şey bu Mars oldu. Bu arada Özgür benden şehir ile ilgili bir kaç kısa video istemişti, görüntülere bir de Londra nehri ve köprü manzarası eklemek fena olmadı.

Geçen sene aynı etkinliğe ilk defa katıldığımda kimseyi tanımadan, ortama ve insanlara tamamen yabancı bir şekilde gelmiştim. O bir hafta boyunca pek çok kişi ile tanışmış hatta SWPP’den eğitim koordinatörü Paul Taylor ile sohbetimizin sonunda “Madem artık  Türkiye’den üyemiz var seni ziyarete gelelim” gibi bir söz almıştım. Cidden beni unutmayıp kasım ayında ülkemizi ziyarete geldiler.

Bu sene otele girişim biraz farklı oldu. Otelin barındaki insanların ellerini havaya kaldırıp bağırarak beni karşılamaları ve bunların üstüne beni yanlarındaki insanlarla tanıştırma şekilleri, bana onureden hallice şaşkın bir keyif verdi. Bir diğer haber ise sonunda 18 Mart’ta İstanbul’a gelecek fotoğrafçı Richard Walton ile tanıştım. Geçen sene Members Day’de kendisini dinleme fırsatım olmuştu, tanışmak bu yıla kısmetmiş. Mart ayında Richard’ın yanında, SWPP ve The Societies’in kurucusu ve Başkanı Phil Jones, SWPP Genel Müdürü eşi Juliet Jones ile birlikte ülkemizi ziyarete geleceğini duymak beni ayrıca heyecanlandırdı.

Gördüğünüz gibi buradan ülkemizin tanıtımı için elimden geleni yapmaktayım 😀 Umarım bu sene her şey fotoğrafçılık açısından umduğum gibi geçer. 18 mart ile ilgili ayrıntıları ise kongreden hemen sonra paylaşacağım.

Şimdilik bu kadar, yarın tekrar yazmaya çalışacağım gençler… Alın size Londra’dan sevgi,saygı ve otobüs… 😀

Londra Günlükleri 3.Gün” üzerine 2 yorum

  1. Kayhan’cim.. lutfen business ile ilgili seminerlere sıkıcı demiyelim… onlar da lazim arkadasim.. gecen sene de katilmis miydin bilmiyorum ama bu sene katildigina sevindim:)) neyse cuma gununun tadini cikar diyerek opuyorum seni cok:))

  2. Tamam lazım da sıkıcı demiyelim de ne diyelim, bütün paramı kahveye yatırdım nerdeyse…regular coffee pliiiizzz!!! Geçen sene param yetmemişti bu kursa 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s